agagiya_cloth-options

نکاتی برای انتخاب پارچه مانتو

Agagiya Telegram Channel

جنس پارچه بهتر است با توجه به اندام پوشنده انتخاب شود و با مدل لباس هماهنگی داشته باشد، در صورتی که لباسی دارای مدل متناسب با اندام و برش و دوخت طبق اصول صحیح و عالی باشد، ولی به جنس پارچه از نظر هماهنگی آن با مدل توجه نشود، زحمات طراح و دوزنده آن به هدر خواهد رفت.

پارچه های کشی و چسبان:

این پارچه ها مثل ژرسه و ریون در صورتی که راسته و یا چسبان و به اندازه بدن دوخته شوند، پوشنده لاغر را لاغرتر و چاق را چاق تر نشان می دهد.
در واقع می توان گفت این نوع پارچه ،ایراد اندامی فرد را تشدید می کند، چون خطوط اندام را به طور واضح نشان می دهد واگرپارچه علاوه بر خاصیت کشی بودن، حالت ارتجاعی زیاد هم داشته باشد (مثل ریون) تاثیر بیشتری خواهد داشت. برای این نوع پارچه ها، مدل های فانتزی چین دار و دراپه (پارچه های ریزشی )مناسب است و در این صورت می تواند اندام را برازنده ترنمایش دهد؛به طوری که فرد لاغر را خوش اندام تر نشان میدهد

پارچه های شفاف:

با وجود اینکه پارچه های بدن نما مثل حریر، شیفون، ارگانزا و… را می توان چین دار و دراپه دوخت، ولی این نوع پارچه ها در کل خطوط اندام را کاملاً واضح و مشخص به چشم می آورند. بنابراین برای پنهان کردن لاغری و چاقی بیش از حد اندام اصلاً مناسب نیست. مگر اینکه برای اندام های لاغر این پارچه ها با چین های زیاد و مناسب طراحی شوند که در این صورت عیوب اندامی را می پوشانند.

agagiya-textile-dna

پارچه های شفاف

پارچه های مات و براق:

پارچه های براق به دلیل انعکاس بالای نور ، اندام را درشت تر جلوه می دهد و بر عکس پارچه های مات اندام را کوچکتر نمایش می دهد. بدیهی است با در نظر گرفتن این اصل، شخص درشت اندامی که مدل لباس خود را با توجه به خواص خطوط انتخاب نموده و یا طراحی کرده با استفاده از پارچه ای مانند ساتن براق برای آن ، ظاهر خود را با حداکثر چاقی و درشتی نمایان می سازد، چون جنس پارچه و ویژگی های آن خواص طرح و مدل لباس را تحت الشعاع قرار داده و یا به کلی از بین می برد. در حالی که اگر از پارچه ابریشمی تیره رنگی برای تهیه طرح مزبور استفاده شود، لباسی مناسب برای اندام فرد مورد نظر به دست می آید. بعضی از پارچه ها خواص جذب و دفع نور را تواما دارند (مانند مخمل)البته میزان کوتاهی و بلندی پرزهای مخمل هم بر شدت این خاصیت می افزاید. لباسی از پارچه مخمل اگر زیاد پرچین و گشاد دوخته نشود، اندام را چاق تر از آنچه هست جلوه گر نخواهد کرد.

انتخاب مانتو مناسب

مانتو به عنوان یکی از پرکاربردترین لباس ها که خانم ها با آن روزانه سر و کار دارند، نقش مهمی در کاربری های مختلف روزانه، لباس فرم، میهمانی ها و مجالس ایفا می کند.

مدل مانتو مناسب خانم ها و دختران ریزه و کوتاه قد

یکی از رازهای زیبا دیده شدن، تناسب در پوشش است. اگر مانتویی بزرگ تر از سایزتان انتخاب کنید نه تنها بد هیکل دیده می شوید بلکه باید آنرا به تیغ خیاط بسپرید تا برایتان اندازه کند. از پوشیدن مانتوهایی با دامن های خیلی گشاد و کلوش خودداری کنید. مانتوهای خیلی بلند انتخاب نکنید چرا که شما را کوتاه تر نشان می دهند. یک مدل کوتاه تا روی زانو برای شما بسیار مناسب است. راه های عمودی باریک روی مانتو باعث می شود بلندتر به نظر برسید. همچنین این مانتوها رسمی و کلاسیک هستن.

مدل مانتو برای زنان قد بلند

لباسی که از بالا تا پایین تکرنگ باشد به دلیل اینکه خطی یکدست ایجاد می کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. پس برای اینکه خیلی بلند به نظر نیایید با انتخاب مناسبی از ترکیب رنگ های مختلف مانتو، شلوار و کفش قدتان را متناسب نمایش دهید. مانتوهای خیلی کوتاه هم پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد پس سعی کنید از این مانتوها در انتخابتان دوری کنید.مانتوهای کمردار می توانند اندام شما را خوش ترکیب تر نشان دهند. پس می توانید به آن ها هم نظری داشته باشی

مدل مانتوی مناسب زنان چاق یا درشت اندام

برای اینکه از چرخیدن در پاساژها و سایت ها و مغازه ها به دلیل پیدا نکردن مانتویی که مورد سلیقه تان باشد خسته شده اید، بد نیست به دوختن یک مانتو فکر کنید. مانتوهای کشی و استرچ و کمر کشی برای زنان درشت اندام مناسب نیست. مانتویی انتخاب کنید که خطوط افقی در طرح پارچه آن نباشد. راه راه پارچه ها، نوارها و خطوط افقی شما را چاق تر و عریض تر نشان می دهد. مانتوهای خیلی کوتاه انتخاب نکنید و به دنبال مدل هایی باشید که برش هایی در پهلوها دارند. این مدل ها علاوه بر افزایش شیک تر بودن شما، به راحتی شما در هنگام حرکت کمک می کنند.

چای لاغری دکتر سینا
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *